Autor Wiadomość
punk
PostWysłany: Śro 8:02, 09 Wrz 2015    Temat postu:

Ostatnie newsy w sprawie budowy szkoły:

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000167223,lublin-nowa-szkola-na-osiedlu-przy-jana-pawla-ii-za-dwa-lata.html
aka12
PostWysłany: Śro 11:39, 27 Maj 2015    Temat postu:

Cytat:
Mieszkańcy Czubów pełni obaw: Co z zielenią koło bloków?

Utraty terenów zielonych obawiają się mieszkańcy nowych bloków w rejonie ul. Jana Pawła II i Jantarowej. Miasto, które zmienia przeznaczenie części terenów w tym obrębie zapewnia, że zielone płuca nie znikną. Projekt nowego planu powinien być znany w wakacje


Zmiany w planie zagospodarowania terenu dotyczą głównie miejsca w rejonie ul. Berylowej, gdzie obecnie obowiązujący plan przewiduje budowę szkoły.

Teren ten jeszcze niedawno w całości stanowił własność spółki deweloperskiej Wlaszczyk Więckowski Nieruchomości, która większą część oddała miastu w zamian biorąc zadrzewiony skwer u zbiegu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Krańcowej – ten, który na początku roku został ogołocony z zieleni, co wywołało duże oburzenie mieszkańców Bronowic.

Pozostałą część „oświatowej” ziemi spółka zachowała występując jednocześnie do miasta o zmianę przeznaczenia tych nieruchomości tak, by możliwe stało się tu wybudowanie kościoła. Właśnie to jest głównym powodem zmian w planie zagospodarowania terenu. Ale na mapce zaznaczony jest również leżący w pobliżu obszar przeznaczony obecnie pod funkcje rekreacyjne. Właśnie ta mapka niepokoi mieszkańców.

– Osiedle ciągle rośnie, budynki stoją gęsto, nie chcemy stracić tego skrawka, który ma służyć wypoczynkowi – skarży się pani Ewa, mieszkanka osiedla.

Ale Ratusz zapewnia, że o żadnej zmianie na tym terenie nie ma mowy. – Nie było ani żadnych wniosków, ani nie ma żadnych zapędów, żeby przekształcać teren rekreacyjny przy Berylowej – mówi Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta. Dodaje, że działka mająca służyć wypoczynkowi mieszkańców została zaznaczona na mapie tylko dlatego, że to przez nią prowadzić ma dojście do przyszłego kościoła i szkoły od strony południowej.

Nietknięty ma pozostać również leżący niżej wąwóz. – Jest on ciągiem wentylacyjnym i nie zamierzamy go zabudowywać – deklaruje Żurkowska i tłumaczy, że ingerencja w wąwóz pogorszyłaby przewietrzanie terenów osiedla. W przyszłości miasto miałoby urządzić w tej dolinie park podobny do parku Jana Pawła II ciągnącego się równolegle do ul. Jana Pawła II i Bursztynowej.

Zmieniony plan zagospodarowania terenu może zostać wyłożony do publicznego wglądu najwcześniej na przełomie czerwca i lipca.


http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000162181,mieszkancy-czubow-pelni-obaw-co-z-zielenia-kolo-blokow.html
Gość
PostWysłany: Wto 0:35, 21 Kwi 2015    Temat postu:

witam
Prosze pokazac na mapie gdzie bedzie kosciol.
aka12
PostWysłany: Nie 19:58, 28 Gru 2014    Temat postu:

Zaznaczone działki w geoportalu są już opisane jako własność gminy Lublin - tu pewnie powstanie szkoła

aka12
PostWysłany: Czw 10:31, 20 Lis 2014    Temat postu:

Cytat:


Inwestycje oświatowe Lublina: Czuby czekają na nową szkołę, Felin na żłobek i przedszkole


Miejscy radni z klubu Wspólny Lublin dopominają się o nowe inwestycje oświatowe w mieście - szkołę podstawową w okolicy ulicy Gęsiej oraz żłobek i większe przedszkole na Felinie. Rejon nowego odcinka ul. Jana Pawła II, od której odchodzi ul. Gęsia, to obecnie intensywnie rozbudowująca się część miasta. Radni Wspólnego Lublina przypomnieli w swojej interpelacji , że w nowych blokach mieszkają przede wszystkim młode rodziny z dziećmi.

- Nowa szkoła jest w tym miejscu bardzo potrzebna - przyznaje Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektorka miejskiego wydziału oświaty i wychowania.

Radni Wspólnego Lublina na dzisiejszej sesji zgłosili też potrzebę uruchomienia w innej części miasta, na Felinie, żłobka i przedszkola. W swojej interpelacji zaproponowali, aby przedszkole znalazło się w jednym z bloków budowanych obecnie przez Zarząd Nieruchomości Komunalnych.

- Na tym etapie procesu inwestycyjnego można dokonać kilku prostych korekt w projekcie, tak aby w prosty sposób umiejscowić tam dosyć duże przedszkole. W miejsce obecnego przedszkola można utworzyć żłobek - czytamy w interpelacji klubu Wspólny Lublin.

Początkowo przedszkole na Felinie działało w budynku Szkoły Podstawowej nr 52, w 2011 roku przeniosło się do nowo wybudowanego bloku TBS. - Osiedle cały czas się rozrasta, dlatego przedszkole nadal jest dla nas za małe. Mieszkańcy ciągle skarżą się, że są zmuszeni dowozić dzieci do placówek mieszczących się w innych dzielnicach - podkreśla Paweł Rutkowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Felin i przypomina, że od wielu lat rada zgłasza ten problem w ratuszu. - Jako rada dzielnicy domagamy się drugiego przedszkola. Uruchomienie takiej placówki w nowo budowanym bloku to świetne rozwiązanie. Na Felinie mieszka około 4 tys. osób i ciągle przybywają kolejne - dodaje.

Na dzisiejszej sesji prezydent Krzysztof Żuk zgłosił autopoprawkę do budżetu. Chodzi o zarezerwowanie pieniędzy na opracowanie dokumentacji szkoły w dzielnicy Czuby. Urzędnicy ratusza przekonują, że jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek terminach. Na razie miasto buduje szkołę na Sławinie, a jej otwarcie jest planowane na 1 września 2014 roku.


http://www.kurierlubelski.pl/artykul/985449,inwestycje-oswiatowe-lublina-czuby-czekaja-na-nowa-szkole-felin-na-zlobek-i-przedszkole,id,t.html
wuaeriate
PostWysłany: Śro 17:39, 14 Maj 2014    Temat postu:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140514/LUBLIN/140519810

Na Czubach ma powstać szkoła i kościół, z ul. Wojciechowskiej zniknie skład?
aka12
PostWysłany: Pon 19:21, 12 Maj 2014    Temat postu:

Cytat:


]Zajezdnia sprzedana, co ze szkołą? Ratusz już nie taki pewny. "Zastanawiamy się"

Jeśli uda się sprzedać zajezdnię przy al. Kraśnickiej, to zarobione pieniądze trafią na budowę nowej szkoły koło ul. Jana Pawła II – jeszcze niedawno zapewniał Ratusz. Ale teraz, gdy zajezdnia ma kupca, urzędnicy mówią już tylko "zastanawiamy się”.

O tym, że pieniądze ze sprzedaży zajezdni zostaną przeznaczone na budowę podstawówki przedstawiciele Ratusza zapewniali w połowie stycznia. – Szkoła zostanie wprowadzona do budżetu, jest na liście zadań rezerwowych – mówił Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Według tamtych deklaracji inwestycja miałaby się zacząć jeszcze w tym roku i byłaby realizowana w formuje "zaprojektuj i wybuduj”.

Ratusz już ma rozeznanie, jak duża powinna to być podstawówka. W żargonie urzędników od oświaty to "trzyciągówka”, czyli taka szkoła, która ma trzy klasy pierwsze (a, b, c), trzy drugie itd. – To łącznie 18 oddziałów dla 450 uczniów – wyjaśnia Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta. – Chcemy też ulokować tam oddziały przedszkolne dla ok. 100 wychowanków.

Do takich wniosków urzędnicy doszli po rozpoznaniu potrzeb tej części Lublina. W rejonie ul. Gęsiej nowych bloków ciągle przybywa, tymczasem szkoły jak nie było, tak nie ma. W pobliżu są trzy inne placówki: najbliższa znajduje się przy ul. Roztocze (1 km), alternatywą jest podstawówka przy Bursztynowej (3 km), która jest najbardziej zaludnioną szkołą w mieście, albo szkoła przy Biedronki oddalona od osiedla aż o 4 km, do której droga prowadzi przez wąwóz, co zimą staje się problemem. Tylko w tej ostatniej placówce można by jeszcze znaleźć dodatkowe miejsca, ale pod warunkiem wprowadzenia nauki na dwie zmiany.

Miasto ma też wstępne szacunki kosztów nowego budynku. – Taka szkoła mogłaby kosztować ok. 17 milionów złotych – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Pieniądze lada moment powinny być. Spółka Centrum Zana Holding, która w piątek kupiła od miasta teren zajezdni ma do 30 maja wpłacić na konto miasta ponad 32 miliony zł.

Tyle, że miasto nie mówi już, że pieniądze przeznaczy na budowę szkoły. Czy styczniowe deklaracje są jeszcze aktualne? – Zastanawiamy się – odpowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Musimy bardzo dokładnie przeanalizować sytuację budżetową. Decyzje w tej sprawie zapadną przed czerwcową sesją Rady Miasta.

Co przy Berylowej

W czwartek Rada Miasta ma głosować nad projektem uchwały w sprawie zamiany nieruchomości. Prywatna firma w zamian za inne działki dałaby miastu leżące przy Berylowej grunty, na których plan zagospodarowania przewiduje szkołę. W planie jest też głosowanie w sprawie takiej zmiany planu, by przy Berylowej mógł powstać.


http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140512/LUBLIN/140519949
aka12
PostWysłany: Pon 16:14, 20 Sty 2014    Temat postu:

Cytat:


Zajezdnia Helenów ma zarobić na szkołę


Od sprzedaży terenów zajezdni Helenów prezydent uzależnia fundusze na budowę nowej podstawówki w rejonie ul. Gęsiej. Oprócz szkoły coraz bardziej potrzebne jest tu drugie przedszkole. To, które powstało w 2012 r. już nie wystarcza.


Rejon ul. Gęsiej, przy nowym odcinku ul. Jana Pawła II, to jedna z najszybciej rozwijających się części miasta. Lwią część mieszkańców stanowią młode małżeństwa z dziećmi. Problem w tym, że jeszcze trochę i nie będzie gdzie tych dzieci posyłać do podstawówki. Chyba, że do odległych szkół.

Najbliższe podstawówki działają przy ul. Roztocze (1 km), przy Bursztynowej (3 km) i Biedronki (4 km). I są już zapełnione. Podstawówka przy Biedronki ma 280 uczniów, ta przy Roztoczu 664, natomiast w szkole przy Bursztynowej jest aż 1379 uczniów, co daje jej tytuł największej podstawówki w Lublinie.

O ile jeszcze można zwiększyć liczbę uczniów w tych szkołach? – O zwiększeniu chłonności można mówić tylko w przypadku szkoły nr 46 i to jedynie pod warunkiem wprowadzenia nauki na dwie zmiany. To jedyne pole manewru – mówi Mirosław Jarosiński, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta. Zastrzega jednocześnie, że podróż do szkoły przy Biedronki nie jest dla uczniów z rejonu ul. Gęsiej najwygodniejszym rozwiązaniem, bo droga do szkoły prowadzi przez wąwóz.

Magistrat ma nawet prognozy dotyczące liczby dzieci w wieku szkolnym w szybko rozwijających się blokowiskach między ul. Granitową, Jana Pawła II i al. Kraśnicką. Z wyliczeń wynika, że jak najszybciej trzeba tu zbudować nową szkołę, a budynek powinien być przygotowany na przyjęcie 500 uczniów podstawówki oraz setki przedszkolaków, bo otwarte w 2012 r. przedszkole przy Onyksowej już nie wystarcza.

– Szkoła zostanie wprowadzona do budżetu, jest na liście zadań rezerwowych – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Wszystko zależy od tego, czy miasto zdoła sprzedać tereny zajezdni trolejbusowej przy al. Kraśnickiej. Do pierwszego, grudniowego przetargu nie stanął nikt, choć miasto liczyło na zarobek rzędu 50 milionów złotych. Drugi przetarg ma się odbyć w marcu, a suma cen wywoławczych czterech działek stopniała z 42 do 34 milionów zł.

– Wykonawcy szkoły szukalibyśmy w drodze przetargu w formule "zaprojektuj i wybuduj” – zapowiada Żuk. Zapewnia, że w gmachu znalazłoby się również miejsce na przedszkole.


http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140120/LUBLIN/140119484
aka12
PostWysłany: Czw 6:59, 19 Wrz 2013    Temat postu: Re: Szkoła podstawowa na Węglinku

stefan napisał:
aka12 napisał:


Wg PZP miejsce na szkołę przewidziane jest w zaznaczonym miejscu:



Ciekawe...
W tym miejscu stoi5 domków jednorodzinnych (dość świeżych).


Stoją i będą stać -szkoła będzie obok
stefan
PostWysłany: Śro 8:25, 18 Wrz 2013    Temat postu: Re: Szkoła podstawowa na Węglinku

aka12 napisał:


Wg PZP miejsce na szkołę przewidziane jest w zaznaczonym miejscu:



Ciekawe...
W tym miejscu stoi5 domków jednorodzinnych (dość świeżych).
aka12
PostWysłany: Pią 7:53, 06 Wrz 2013    Temat postu: Szkoła podstawowa na Węglinku

Cytat:
Inwestycje oświatowe Lublina: Czuby czekają na nową szkołę, Felin na żłobek i przedszkole

Miejscy radni z klubu Wspólny Lublin dopominają się o nowe inwestycje oświatowe w mieście - szkołę podstawową w okolicy ulicy Gęsiej oraz żłobek i większe przedszkole na Felinie.

Rejon nowego odcinka ul. Jana Pawła II, od której odchodzi ul. Gęsia, to obecnie intensywnie rozbudowująca się część miasta. Radni Wspólnego Lublina przypomnieli w swojej interpelacji , że w nowych blokach mieszkają przede wszystkim młode rodziny z dziećmi.


- Nowa szkoła jest w tym miejscu bardzo potrzebna - przyznaje Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektorka miejskiego wydziału oświaty i wychowania.
∨ Czytaj dalej

Radni Wspólnego Lublina na dzisiejszej sesji zgłosili też potrzebę uruchomienia w innej części miasta, na Felinie, żłobka i przedszkola.

W swojej interpelacji zaproponowali, aby przedszkole znalazło się w jednym z bloków budowanych obecnie przez Zarząd Nieruchomości Komunalnych.

- Na tym etapie procesu inwestycyjnego można dokonać kilku prostych korekt w projekcie, tak aby w prosty sposób umiejscowić tam dosyć duże przedszkole. W miejsce obecnego przedszkola można utworzyć żłobek - czytamy w interpelacji klubu Wspólny Lublin.

Początkowo przedszkole na Felinie działało w budynku Szkoły Podstawowej nr 52, w 2011 roku przeniosło się do nowo wybudowanego bloku TBS. - Osiedle cały czas się rozrasta, dlatego przedszkole nadal jest dla nas za małe. Mieszkańcy ciągle skarżą się, że są zmuszeni dowozić dzieci do placówek mieszczących się w innych dzielnicach - podkreśla Paweł Rutkowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Felin i przypomina, że od wielu lat rada zgłasza ten problem w ratuszu. - Jako rada dzielnicy domagamy się drugiego przedszkola. Uruchomienie takiej placówki w nowo budowanym bloku to świetne rozwiązanie. Na Felinie mieszka około 4 tys. osób i ciągle przybywają kolejne - dodaje.

Na dzisiejszej sesji prezydent Krzysztof Żuk zgłosił autopoprawkę do budżetu. Chodzi o zarezerwowanie pieniędzy na opracowanie dokumentacji szkoły w dzielnicy Czuby. Urzędnicy ratusza przekonują, że jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek terminach. Na razie miasto buduje szkołę na Sławinie, a jej otwarcie jest planowane na 1 września 2014 roku.


http://www.kurierlubelski.pl/artykul/985449,inwestycje-oswiatowe-lublina-czuby-czekaja-na-nowa-szkole-felin-na-zlobek-i-przedszkole,id,t.html


Wg PZP miejsce na szkołę przewidziane jest w zaznaczonym miejscu:


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group